UV Baskı

UV Baskı

 

Baskı kalitesi yüksek olan UV baskı güneş ışınlarına karşı uzun süreli dayanıklı olan boyaların kurutma süresini bir saniye altına indiren ve bu işlemin özel taşıyıcılara sahip kurutma makineleri ile yapılan baskı tekniklerinden biridir.

Müşterilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilen uv baskı türünün başarılı olmasının nedeni ise tabi ki teknolojik yapılanmalara uygun olmasıdır. Ultraviyole baskı makinesi ile gerçekleştirilen ve kuruması zor olan baskılar bu şekilde daha hızlı kurumaktadır.

 

JFX200-2513 modeline eklemeler yaparak geliştirilen JFX200-2513 EX baskı makinesi, geniş format flatbed UV-LED baskı teknolojisinde yeni nesili tanımlıyor. Mimaki’nin yeni 3D teknolojisi sayesinde, JFX200-2513 EX, Rasterlink 6 RIP’in yalnızca tek bir gri tonlamalı görüntü üzerinden otomatik olarak 17 katmana kadar doku oluşturabildiği 2.5D katmanlı baskıyı müşterilerimizle buluşturuyor. Her tonlama katmanı farklı bir şekilde işleniyor ve baskı yapılan malzemenin üzerinde çeşitli katman kalınlıklarına sahip olağanüstü gerçekçi bir derinlik yaratarak, kusursuz güzellikte dokular elde edilmesini sağlıyor. Yeni tasarlanan çapraz dizilimli baskı kafaları sayesinde, saatte 35m2’ye varan yüksek hızlı baskı modu ile renkli ve beyaz boyaların eş zamanlı basılması mümkün hale geliyor.

Makinemiz sayesinde kusursuz bir baskının hayal edilen canlılığı ile baskı yapabiliyoruz.

2,5 m- 1,3 m Baskı alanı

İlave olarak Beyaz renk primer ve lak vernik imkanına sahiptir.